11 фудбалери се заразени со коронавирус

Џенова ги соопшти имињата на играчите кои се позитивни на ковид-19

Џенова има 11 фудбалери заразени од коронавирус и четворица членови на стручниот штаб, клубот денеска ги соопшти имињата на позитивните играчи на ковид-19. 

Најважно за нас е што меѓу позитивните на коронавирус не е нашиот капитен, Горан Пандев.
 
Џенова преку соопштение ги откри имињата на 11. играчи кои се позитивни на ковид-19, тие се: Франческо Касата, Лукас Лерагер, Федерико Маркети, Филипо Мелегодни, Лука Пелегрини, Матиа Перин, Марко Пјаца, Иван Радовановиќ, Ласе Шоне, Давиде Запакоста и Валон Бехрами.
 
Маркети, Лерагер, Мелагони, Пелегрини, Пјаца, Радовановиќ, Запакоста и Бехрами играа против Наполи.
 
Наполи денеска соопшти дека на првото тестирање сите негови членови се негативни на ковид-19. 

Како што тргнало, на крај, кога ќе го оствариме сонот и конечно ќе влеземе во ЕУ, ќе бидеме нација X, со јазик Y, со националност Z? Кој ќе се радува на тоа?

повеќе

Зошто да не му веруваме на лидерот кој е на чело на колоната запатена кон ЕУ?

повеќе

Логиката е кога веќе се успеа со Преспанскиот договор, кога веќе отстапката е потпишана, зошто да не се направи тоа и со Бугарија.

повеќе