Џани Алиоски даде гол со шут надвор од шеснаесетникот (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец, Езгјан Алиоски беше стрелец во поразот на Ал Ахли од 2-1. 

Ал Ахли загуби уште еден меч и во моментов се наоѓа на средина на табелата, бодовно поблиску до дното отколку до врвот.
 
Но за нас е важно што Алиоски беше стрелец на погодокот за нив.
 
Нашиот фудбалер погоди со шут надвор од шеснаесетникот во 84. минута и ги постави конечните 1-2.

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе

Овој отпад, освен тоа што ја загадува животната средина, исто така предизвикува дефекти во машините, ги оштетува контејнерите и го спречува транспортот на друг отпад.

повеќе

Нема простор за двоумење и губење време, затоа Македонија и Бугарија треба да соработуваат што е можно поскоро за да најдат јасен јазик за разбирање, во процес кој би бил следен од ЕУ, Вашингтон и ОН.

повеќе