Младиот фудбалер треба да порасне

Џан со воспитна лекција за Санчо кој беше казнет со 10.000 евра поради фризура

Џејдон Санчо доби казна од 10.000 евра од Германската фудбалска федерација поради тоа што не ги почитувал мерките при шишање, неговиот соиграч Емре Џан има коментар за целата ситуација.

Германската фудбалска федерација ги казни играчите на Борусија Дортмунд, Џејдон Санчо и Мануел Аканџи со по 10.000 евра бидејќи биле потстрижувани без да ги почитуваат мерките поради коронавирусот, односно не се користеле маски и заштитна опрема.

Санчо е во центарот на вниманието поради интересот на големите клубови за него, се поврзува со Манчестер јунајтед и Реал Мадрид, а цената му е преку 100 милиони евра.

Неговиот соиграч, Емре Џан вели дека Санчо е добро момче, но треба да созрее во своето однесување.

„Тој едноставно треба да биде подисциплиниран во некои работи, но и тој самиот го знае тоа. Треба да биде попаметен и да порасне. Не може да си дозволува вакви грешки во иднина“, вели Емре Џан.

„Тој е одлично момче дури и надвор од теренот. Сигурно не го направил тоа намерно за да предизвика скандал. Можеби премногу им верува на другите луѓе за некои работи“.

Пост-ковид училиштето е иднината што ни се случува сега. За само еден миг, таа со себе ги донесе најголемите предзвици со кои се соочува човештвото на овој век.

повеќе

Информацијата дека коронавирусот може да се пренесe преку допир со готовина, дополнително ги мотивираше луѓето да се ослободат од банкнотите. 

повеќе

Овогодинешниот процес во одлучување по конкурсот за финансирање на проекти за игран филм е селективен, корумпиран и компромитиран,

повеќе