Карабао куп

Две мега пресметки во осминафиналето од Карабао купот во Англија

Веднаш по вчерашните натпревари беше направена и ждрепката за осминафиналето од Карабао купот.

Челси ќе го пречека Манчестер јунајтед и ќе има шанса да му се одмазди за поразот на стартот од Премиерлигата.
 
Ливерпул ќе игра против Арсенал, тоа е второто големо дерби во осминафиналето од Лига Купот.
 
Карабао Куп осминафинале:
 
Евертон - Ватфорд 
Астон Вила - Волвс
Манчестер Сити - Саутемптон
Бартон - Лестер
Кроули - Колчестер
Челси - Манчестер јунајтед
Оксфорд - Сандерленд
Ливерпул - Арсенал

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе

Се поставува прашањето, дали треба да се жртвува слободата за сметка на жртвите кои се последица од вирусот, кој не можеме да го спречиме освен со строги санкции и мерки?

повеќе