Се пеглаат деталите

Две големи засилувања: Јувентус во финална офанзива по потписите на Погба и Ди Марија

Медиумите од Италија пренесуваат дека Јувентус влегува во финална фаза од преговорите со Пол Погба и Анхел ди Марија и оваа недела ќе се пеглаат деталите.

Јувентус е на добар пат беспари да донесе две големи засилувања, медиумите од Италија пренесуваат дека „старата дама“ влегува во финални преговори со Пол Погба и Анхел ди Марија.

Со Французинот начелно е постигната согласност за тригодишен договор и плата од 7,5 милиони евра плус бонуси. Се верува дека Пол Погба одбил 15 милиони евра по сезона од ПСЖ со цел да се врати во Торино, каде се промовираше во еден од најдобрите фудбалери од средниот ред во Европа.

Оваа недела раководството на „бјанконерите“ ќе имаат нови средби со Рафаела Пимента (агентката која го наследи Мино Рајола) и ќе се обидат да ги испеглаат сите детали.

Во исто време се работи и на потписот на Анхел Ди Марија, во Лондон ќе има нова средба која може да се покаже како клучна.

Се верува дека Аргентинецот прифатил плата од 7 милиони евра плус бонуси, но проблем е должината на договорот. Наводно Анхел Ди Марија преферира договор на една година, додека пак Јувентус инсистира на двегодишна соработка со цел да го искористи декретот за повластена даночна стапка и да заштеди неколку милиони.

Безбедноста, енергијата и миграцијата се три приоритети со најголема важност за британските граѓани, така што тие се на и на самиот врв на мојата агенда. Затоа патувам за Прага на средбата со европските лидери.

повеќе

Камбаните бијат поради нашата некадарна дипломатија, која е професионално  одговорна за дебаклот со Договорот со Бугарија, а пред тоа за Преспанскиот договор.

повеќе

На 6 октомври 1946 година почна носењето на моштите на Гоце Делчев од Софија во Скопје, столицата на слободна Македонија.

повеќе