Манчестер јунајтед

Две ѕвезди на Манчестер јунајтед се степале на тренинг

Во четвртокот, на тренинг се степале двајца фудбалери на Манчестер јунајтед по што Ралф Рангник предвреме го прекинал тренингот.

По срамниот пораз од Брајтон од 4-0, фудбалерите на Манчестер јунајтед добија одмор од четири дена со оглед на тоа дека тие до крајот имаат само уште еден натпревар кој го играат на 22. мај.

Но, наместо фудбалерите да се вратат свежи и одморени, на првиот тренинг по кратката пауза се случил инцидент.

Според весникот „Сан“, две ѕвезди на Манчестер јунајтед имале физичка пресметка, по што Ралф Рангник го прекинал тренингот.

Се уште не е познато кои се фудбалерите кои учествувале во инцидентот.

Сите политичари и безмалку сите новинари во Македонија, се со став дека нема или поточно не е можен план Б во преговарањето за влез во ЕУ со Бугарија.

повеќе

(Насловот е на турски со причина, во превод, „писмо или револвер“.)

повеќе

Со фактот што Европа продолжува да плаќа милијарди долари за рускиот гас секој месец, таа и понатаму игра онака како што свири Кремљ, покажувајќи на тој начин дека е заробеник на сопственото задоволство.

повеќе