„Каталонците“ стигнаа до минимален триумф во Киев

„Двајцата најплатени туристи од Барселона дремеа на клупа, дете со својот гол донесе 3,5 милиони!“

Новинарот Сике Родригез даде коментар за триумфот на Барса од 0-1 на гостувањето кај Динамо Киев, „каталонците" стигнаа до три важни бода со погодокот на Ансу Фати.

Барселона сама одлучува за пласман во осмина-финалето од Лигата на шампиони откако синоќа со минимални 0-1 стигна до триумф на гостувањето кај Динамо Киев. Херој на гостите беше Ансу Фати, кој успеа на време да ја санира повредата и погоди за три важни бода.

„Дете со својот гол и донесе на Барса 3,5 милиони евра, оваа сума ја добивате за победа на натпревар од групната фаза во Лигата на шампиони. Во меѓувреме, двајцата најплатени туристи од Барселона, Кутињо и Умтити, дремеа на клупата. Пред два месеци ни беше кажано дека платите ќе им бидат намалени но уште чекаме“ – вели новинарот Сике Родригез.

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе

Наспроти сесловенскиот и општоевропскиот карактер на нивната дејност, Кирил и Методиј станале објект на присвојувања уште од средниот век.

повеќе

За пишувањата на Хари Костов за проблемите на државата – ако компетентен човек зборува за нефункционирањето на правната држава, кое има директен одраз врз економијата, не може тоа да се заврши со охридскиот уличен жаргон.

повеќе