Клубот потврди

Двајца важни играчи на Милан од првиот тим се позитивни на ковид-19

Милан соопшти дека двајца нивни фудбалери се позитивни на ковид-19, се работи за Хакан Чалханоглу и Тео Хернанез. 

Чалханоглу и Хернандез се позитивни на последното тестирање, двајцата се асимптоматични и веднаш се пратени во изолација.
 
„Милан сака да потврди дека Хакан Чалханоглу и Тео Хернандез се позитивни на ковид-19. Тестовите на останатите во тимот се негативни. Двајцата фудбалери се асимптоматични, веднаш се ставени во домашен карантин. Сите други играчи ќе бидат следени по пропишаните протоколи“, се вели во соопштението на Милан.
 
Росонерите утре му гостуваат на Каљари во меч од Серија А.

Во САД и некои други земји, припадниците на загрозените расни и етнички малцинства имаат пократок животен век од просечниот, и поради тоа не се доволно застапени меѓу оние за кои најмногу се очекува дека ќе починат од ковид-19.

повеќе

Предвидувањата за тоа дека ќе дојде денот кога Бугарија ќе ги искористи пасошите кои Софија така лесно им ги даваше на македонските државјани почнуваат да се остваруваат.

повеќе

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе