Македонскиот голман е на цена

Два клуба од Примера се интересираат за Димитриевски, Рајо одбил 4,5 милиони евра

Рајо Ваљекано одбил две понуди за Столе Димитриевски од кои едната достигнала и 4,5 милиони евра.

Еспањол е во потрага по голман, па Димитриевски бил нивниот избор. Но Рајо Ваљекано не се откажува лесно од македонскиот голман.
 
Тие понудиле 3 милиони евра, плус 1,5 милион во бонуси, вкупна понуда од 4,5 милиони евра. Но добиле негативен одговор од Рајо.
 
Претходно Севиља понудила 2,5 милиони евра, но веднаш биле одбиени.
 
Информациите на „Марка“ велат дека сумата која Рајо Ваљекано ја бара за Столе Димитриевски е 6 милиони евра.

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе

Без оглед на политичката заднина на случајот за изнудување, владата во Скопје мора да се фокусира на темелна истрага наместо на ограничување на штетата.

повеќе