Премиерлига

Два гола на Салах, еден на Хендерсон за нова победа на Ливерпул (ВИДЕО)

Ливерпул со 3-1 славеше на гостувањето кај Брајтон, црвените преводени од Јирген Клоп продолжуваат со победите и по освојувањето на шампионската титула. 

Ливерпул фуриозно го почна мечот, по само осум минути игра веќе водеше со 2-0. Салах погоди во шестата минута, а две минути подоцна Хендерсон реализираше од далечина.
 
Пред крајот на првото полувреме Тросард намали на 2-1 и го врати Брајтон во игра.
 
Но, Салах на 15 минути до крајот погоди со глава за конечна победа од 3-1.
 
Претходно Манчестер Сити со 5-0 беше подобар од Њукасл, Шефилд јунајтед со 1-0 го совлада Волвс, Барнли со истиот резултат славеше гостинска победа кај Вест Хем.

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе

Турската влада има нови барања од социјалните медиуми и дигиталните платформи како што се Фејсбук (Facebook), Ватсап (Whatsapp), Инстаграм (Instagram) и Твитер (Twitter). 

повеќе

Баталете ги овие глупости со Бугарија, а Османи нека си фати патот до Брисел да земе обрасци за членство во ЕЕО и нека ги пополнат брзо.

повеќе