Два гола на Салах, еден на Хендерсон за нова победа на Ливерпул (ВИДЕО)

Ливерпул со 3-1 славеше на гостувањето кај Брајтон, црвените преводени од Јирген Клоп продолжуваат со победите и по освојувањето на шампионската титула.

Ливерпул фуриозно го почна мечот, по само осум минути игра веќе водеше со 2-0. Салах погоди во шестата минута, а две минути подоцна Хендерсон реализираше од далечина.

Пред крајот на првото полувреме Тросард намали на 2-1 и го врати Брајтон во игра.

Но, Салах на 15 минути до крајот погоди со глава за конечна победа од 3-1.

Претходно Манчестер Сити со 5-0 беше подобар од Њукасл, Шефилд јунајтед со 1-0 го совлада Волвс, Барнли со истиот резултат славеше гостинска победа кај Вест Хем.

За преродба требаат само три чекора: промена на изборниот модел, укинување на мега и квази државниот апарат заедно со сите паразити во него и економски план за ревитализација на земјата.

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.