Серија А

Два гола на Пандев со кои ја спаси Џенова од пораз (ВИДЕО)

Мечот меѓу Џенова и Беневенто заврши нерешено 2-2, а Горан Пандев беше стрелец на двата гола за домаќините, тој дојде до јубилејната бројка од 100 гола во Серија А. 

Во директен дуел за опстанок, Џенова и Беневенто ги поделија бодовите играјќи реми 2-2, Горан Пандев беше главен во својот тим.
 
Виола во 5. минута донесе водство за Беневенто од 1-0, Пандев во 11. минута изедначи на 11.
 
 
Лападула во 15. минута го врати водството на Џенова од 2-1, но само шест минути подоцна Пандев реализира уште еднаш за конечнии 2-2.
 
 
Со овие два гола Пандев дојде до јубилејни 100 погодоци во Серија А.

Кусокот во глобалното производство на вакцини против КОВИД-19 може да се надомести доколку на производителите ширум светот им се даде пристап до потребната технологија и знаење. 

повеќе

Европа е решена да се ослободи од меката моќ на Москва (енергенсите), а и на дипломатско поле сака да и стави до знаење дека и за неа ќе има „црвени линии“. 

повеќе

Незабележливите разлики во нашето однесување кои се дел од психолошката манипулација на социјалните мрежи се предизвикани од надзорниот капитализам и ја нарушуваат демократската култура и личната автономија.

повеќе