Абердин

Два гола на Миовски за Абердин, први погодоци во шкотското првенство за Македонецот (ВИДЕО)

Абердин со 4-1 го победи Сент Мирен во второто коло од шкотското првенство, а македонскиот репрезентативец Бојан Миовски даде два гола. 

Миовски во 24. минута погоди од пенал, а во 37. минута постигна уште еден гол и тогаш му донесе водство од 2-0 на својот тим.
 
Конечниот резултат беше 4-1. Тоа беа првите три бода за Абердин оваа сезона со оглед на тоа што во првото коло загубија со 2-0 на гостувањето кај Селтик.
 
Миовски досега има три гола на официјални мечеви за Абердин, овие два беа во шкотското првенство, а првиот беше во Лига Купот на оваа земја.

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе

Несанкционирањето на овој говор доведува до повторување, ширење и злоупотреба на овие аномалии како еден вид „нормализиран“ начин во политичката борба против поединци и групи со различни мислења.

повеќе

Потписниците на нотарските изјави дека нема да гласаат за измените на Уставот се подложни на промени за материјално благо.

 

повеќе