Серија А

Два гола на Кореа за три бода на Интер против Удинезе (ВИДЕО)

Интер со 2-0 го совлада Удинезе, Хоакин Кореа беше херојот на домаќините и со два гола им донесе три бода на „нероаѕурите".

Во првиот денешен натпревар во Серија А, Интер беше подобар од Удинезе на „Џузепе Меаца“ и славеше со 2-0.

Гостите добро одолеваа на нападите во првото полувреме, Барела се најде во неколку шанси но голманот Силвестри беше на висината на задачата и не дозволи да биде совладан.

Резултатот беше отворен по еден час игра, Перишиќ остави топка за Кореа, кој тргна кон противнилкиот огл, се ослободи од чуварот и ја затресе мрежата за 1-0.

Истиот играч ги реши сите дилиме во 68. минута, Дамфрис продре по десната страна и проигра на 16 метри за Кореа да бие неодбранливо под пречката за 2-0.

Зголемувањето на цените на храната се случува од причини кои се многу посложени отколку зголемувањето на другите цени, така што справувањето со тие причини бара различни стратегии. 

повеќе

Оние кои што најмногу сакаат карикатури засновани на црн хумор, имале највисоки мерки на вербалните и невербалните тестови на интелигенција, односно потребна е извесна интелигенција, добро расположение и смиреност да се препознае и ужива во црниот хумор, покажуваат истражувањата.

повеќе

Засега нема причина за паника, но треба внимателно да му пристапиме на наративот дека омикрон предизвикува лесна форма на КОВИД-19 која побрзо ќе доведе до крај на пандемијата.

повеќе