Серија А

Два гола на Бонучи за три бода на Јувентус (ВИДЕО)

Јувентус не одигра блескав меч но ги освои трите бода против Венеција, победи со 2-1, а двата погодоци беа дело на Бонучи. 

Јуве поведе уште во седмата минута од натпреварот кога по асистенција на Де Лихт, Бонучи погоди со глава за 1-0.
 
Во продолжението Венеција се обидуваше да израмни и во 71. минута со убав гол од далечина на Араму израмни на 1-1.
 
Но нивната радост не траеше долго, пет минути подоцна Бонучи даде уште еден гол за победа од 2-1.

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе