Примера

Два гола на Бензема за пресврт и победа на Реал Мадрид над Елче (ВИДЕО)

Реал Мадрид се врати од загубена позиција против Елче и дојде до победа од 2-1 благодарение на два гола на Карим Бензема од кои победничкиот во 91. минута. 

Реал Мадрид ги освои планираните три бода но до нив дојде многу потешко од очекувањата. Серхио Рамос се врати во составот, но одигра само еден час, потоа излезе од тактички причини, Зидан ја појача офанзивата поради негативата од 1-0.
 
Резултатот беше отворен во 61. минута кога Калво со глава реализираше за 1-0, во 73. минута на сличен начин врати Бензема и израмни на 1-1.
 
Се чинеше дека Реал Мадрид ќе загуби два бода, но во 91. минута Бензема постигна убав гол за комплетен пресврт и победа од 2-1.
 

Кусокот во глобалното производство на вакцини против КОВИД-19 може да се надомести доколку на производителите ширум светот им се даде пристап до потребната технологија и знаење. 

повеќе

Европа е решена да се ослободи од меката моќ на Москва (енергенсите), а и на дипломатско поле сака да и стави до знаење дека и за неа ќе има „црвени линии“. 

повеќе

Незабележливите разлики во нашето однесување кои се дел од психолошката манипулација на социјалните мрежи се предизвикани од надзорниот капитализам и ја нарушуваат демократската култура и личната автономија.

повеќе