Ла Лига

Два бода од четири меча, Барса и Меси останаа разочарани и против Алавес (ВИДЕО)

Барселона одигра само 1-1 на гостувањето кај Алавес, Нето им подари предност на домаќините, Гризман со мајсторски лоб се погрижи да биде избегнат срамен пораз.

По одличниот старт во новата сезона од Ла Лига, Барселона влезе во резултатска криза. Избраниците на Куман имаат два бода од четири меча откако вечерва одиграа само 1-1 на гостувањето кај Алавес.

По половина час игра, Нето не знаеше што сака со топката па им подари гол на домаќините, Риоха ја затресе празната мрежа за 1-0.

Барселона изедначи во 63. минута, Гризман го постигна својот прв гол оваа сезона со мајсторски лоб.

„Каталонците“ потоа силно притиснаа, имаа неколку шанси за пресврт но не постигнаа втор гол, па Лео Меси и другарите разочарани си заминауваат од „Мендизороца“.

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе

Граѓаните се преморени од бескрајните, приказни на предавници и патриоти, тирански платформи, договори со Грција, Бугарија, рекети, пописи, тендери,

повеќе

Критичкото малцинство, на 2020 година не гледа само како на година која ја донесе вирусната пандемија, туку и како на година која донесе и еден друг вид на пандемија, онаа на КОВИД-авторитаризмот.

повеќе