Ла Лига

Два бода од четири меча, Барса и Меси останаа разочарани и против Алавес (ВИДЕО)

Барселона одигра само 1-1 на гостувањето кај Алавес, Нето им подари предност на домаќините, Гризман со мајсторски лоб се погрижи да биде избегнат срамен пораз.

По одличниот старт во новата сезона од Ла Лига, Барселона влезе во резултатска криза. Избраниците на Куман имаат два бода од четири меча откако вечерва одиграа само 1-1 на гостувањето кај Алавес.

По половина час игра, Нето не знаеше што сака со топката па им подари гол на домаќините, Риоха ја затресе празната мрежа за 1-0.

Барселона изедначи во 63. минута, Гризман го постигна својот прв гол оваа сезона со мајсторски лоб.

„Каталонците“ потоа силно притиснаа, имаа неколку шанси за пресврт но не постигнаа втор гол, па Лео Меси и другарите разочарани си заминауваат од „Мендизороца“.

Време е да се фокусираме врз суштинските проблеми. Време е да создадеме вистински ’општествен договор‘ за владеење на правото и на човековите права како главни столбови на европските вредности

повеќе

Стратешко партнерство на македонската влада со Зока енерџи солушнс, компанија регистрирана за обработка и отстранување на опасен отпад, не е правилен начин за решавање на проблемот во мала држава како Македонија.

повеќе

Цивилизацијата би можела да се дефинира како глутница која има рационална потреба да ги легитимира и образложи своите колежи, грабежи и узурпации.

повеќе