Серија А

Драма во Лече, Каљари во меч со луд финиш прокоцка водство од 2-0 (ВИДЕО)

Одложениот меч меѓу Лече и Каљари донесе големи возбудувања во финишот од натпреварот кој на крајот заврши без победник 2-2. 

Лече и Каљари одиграа натпревар со исклучително возбудлив финиш, четири гола и три црвени картони имаше на Виа Дел Маре.
 
Каљари поведе во 30. минута од натпреварот кога по косултација со ВАР судијата покажа на белата точка по играње со рака од еден домашен фудбалер, Жоао Педро беше реализатор за 1-0.
 
Во 67. минута Раџа Наинголан начека една одбиена топка и ја смести во мрежата на Лече за водство на Каљари од 2-0.
 
Се чинеше дека Каљари ќе забележи уште една лесна победа, но во 80. минута се се промени.
 
По еден карамбол, Качаторе играше со рака, голмански ја одбрани топката, заслужено доби директен црвен картон и беше покажан пенал за Лече. Лападула постигна гол и намали на 1-2.
 
По дадениот гол Лападула се стрча да ја земе топката и да ја однесе брзо на центарот, но голманот Олсон ја фати прв и ја шутна далеку. Двајцата имаа и вербална и физичка пресметка по која добија црвени картони.
 
Лече со играч повеќе притисна и во 91. минута преку Калдерони го израмни резултатот на 2-2.
 
Домаќините до последниот свиреж на судијата имаа шанси и за комплетен пресврт, но тоа не се случи, мечот заврши нерешено.
 

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе

Најпрво, важно е да се напомене дека поседувањето на оф-шор компанија не е нелегално само по себе. Во суштина оф-шор земјите нудат низа поволности како што се исклучително поволни стапки на данок. Всушност, некои од нив имаат нула стапка на данок. 

повеќе