Премиерлига

Драма на Емирати, Арсенал во 97. минута се спаси од пораз против Фулам (ВИДЕО)

Нкетија со гол во последната минута од судиското продолжение го спаси Арсенал од пораз против Фулама, натпреварот заврши 1-1. 

Малку фалеше Арсенал да доживее пораз од Фулам на кој му се потребни бодови за опстанок.
 
Фулам поведе со гол во 59. минута на Маја од пенал, натпреварот се одвиваше добро за нив, изненадувањето беше на самиот праг.
 
Но, кога се чинеше дека тие ќе ги однесат трите бода, Нкетија постигна гол во 97. минута и ги постави конечните 1-1.

Не треба толку да се грижиме за тоа дали се искачуваме на табелата, туку повеќе треба да внимаваме на тоа дали навистина се справуваме, истражуваме и ги гониме оние кои се занимаваат со корупција.

повеќе

Потребно е да се провери дали имало наредба за следење врз Камчев.

повеќе

Во чест на Меѓународниот ден на трудот, вреди да се разгледа состојбата со работничките права во државата, да се направи краток осврт на изминатата година и да се согледа што може да се направи за да се насочат работите кон подобро.

повеќе