Серија А

Досадно дерби на Сан Сиро, Милан и Јувентус одиграа реми без голови

Првпат по 2007 година Милан и Јувентус одиграа натпревар без голови, а не само што немаше погодоци, туку немаше ниту сериозни шанси за гол. 

Милан и Јувентус ги поделија бодовите играјќи нерешено 0-0.
 
Фудбалерите на теренот покажаа голема борба и тактичко надмудрување, но возбудата изостана, идеални шанси дури и да немаше.
 
Златан Ибрахимовиќ поради повреда мораше да излезе од игра уште во 28. минута од натпреварот.
 
Од нерешениот резултат на дербито најзадоволни се конкурентите на Милан и Јуве за високите позиции.
 
По овој меч следува пауза во Серија А до 6. февруари, тогаш на програмата е големото дерби меѓу Интер и Милан.

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе

Наспроти сесловенскиот и општоевропскиот карактер на нивната дејност, Кирил и Методиј станале објект на присвојувања уште од средниот век.

повеќе

За пишувањата на Хари Костов за проблемите на државата – ако компетентен човек зборува за нефункционирањето на правната држава, кое има директен одраз врз економијата, не може тоа да се заврши со охридскиот уличен жаргон.

повеќе