Почна војната за услугите на Норвежанецот

Дортмунд ја одби првата понуда на Челси за Халанд, на маса биле ставени пари и играчи

Борусија Дортмунд го одбил првиот предлог на Челси за услугите на Ерлинг Халанд, „сините" на „милионерите" им понудиле да изберат еден од Тами Абрахам и Хадсон Одои, плус да добијат одредена сума на пари.

Шампионот на Европа имал неуспешен обид да го ангажира Ерлинг Халанд. По најавите дека „сините“ подготвуваат луда понуда од 150 милиони фунти (175 милиони евра), попладнево пристигна информација дека Челси доставил конкретна понуда.

Како што пренесува Скај Германија, Челси на Борусија Дортмунд и понудил да избере еден од Тами Абрахам и Хадсон Одои, плус да добие одредена сума на пари, иако во овој момент нема информација за точната бројка.

„Милионерите“ сепак не биле импресионирани од предлогот и веднаш го одбиле.

Се верува дека Борусија Дортмунд не сака да остане без уште една ѕвезда откако Џејдон Санчо беше продаден на Манчестер јунајтед, дури и по цена да загубат огромна сума на пари. Се верува деак Ерлинг Халанд следното лето може да замине за 75 милиони евра.

Земјите треба да бараат начини за градење мостови и унапредување на билатералните економски врски, а не да гледаат во минатото и да му наметнуваат на македонскиот народ поинаков идентитет или историски наратив.

повеќе

Tочната искористеност и капацитет на водните ресурси во државата e невозможно прецизно да се пресмета заради недостиг на континуирани хидролошки мерења и мониторинг на квалитетот на водите.

повеќе

Нам бизнисмените не ни требаат ниту уставни преамбули ниту некакви параграфи за да ги почитуваме Република Бугарија и нејзините граѓани. Ние некого почитуваме доколку прави профит, плаќа даноци и доколку е општествено одговорен.

повеќе