Испратен ултиматум до Манчестер јунајтед

Дортмунд ги одреди условите зa трансфер на Санчо, на Ед Вудворд и „ѓаволите“ нема да им се допаднaт

Медиумите од Германија пренесуваат дека раководството на Борусија Дортмунд поставило услови за реализирање на трансфер на Џејдон Санчо, Манчестер јунајтед ќе мора да плати 120 милиони евра и тоа до почетокот на август.

Со месеци се пишува дека Манчестер јунајтед е најсериозен кандидат за потписот на Џејдон Санчo и наводно Англичанецот си договорил со „ѓаволите“ петгодишна соработка и плата од 140.000 неделно, која ќе порасне до 200.000 фунти неделно.

Останува уште клубот од Олд Трафорд да пронајде заеднички јазик со Борусија Дортмунд, но ова е потешкиот дел од задачата.

Според пишувањата на „Рурнахрихтен“, раководството на „милионерите“ испратило ултиматум до Манчестер јунајтед.

„Ѓаволите“ се известени дека мора да платат 120 милиони евра за ангажман на Џејдон Санчо. И не само тоа, Манчестер јунајтед мора одлука да донесе до почетокот на август и покрај тоа што трансфер пазарот ќе биде отворен до октомври.

 

Либералната империјалистичка доктрина на Америка е одговорна за ужасниот масакр во места како Виетнам, Ирак и Централна Америка. Но Америка, исто така, произведе либерална антиимперијалистичка доктрина што останува затскриена во една ТВ-серија што ја восхитува американската публика уште од 1966 година.

повеќе

Граѓани, бегалци, мигранти, веќе не ни е важно – се чини дека никој не гледа светла иднина за себе во Албанија.

повеќе

Енергетската сиромаштија е значително поприсутна во централна, источна и југоисточна Европа, покажува последното истражување.

повеќе