Испратен ултиматум до Манчестер јунајтед

Дортмунд ги одреди условите зa трансфер на Санчо, на Ед Вудворд и „ѓаволите“ нема да им се допаднaт

Медиумите од Германија пренесуваат дека раководството на Борусија Дортмунд поставило услови за реализирање на трансфер на Џејдон Санчо, Манчестер јунајтед ќе мора да плати 120 милиони евра и тоа до почетокот на август.

Со месеци се пишува дека Манчестер јунајтед е најсериозен кандидат за потписот на Џејдон Санчo и наводно Англичанецот си договорил со „ѓаволите“ петгодишна соработка и плата од 140.000 неделно, која ќе порасне до 200.000 фунти неделно.

Останува уште клубот од Олд Трафорд да пронајде заеднички јазик со Борусија Дортмунд, но ова е потешкиот дел од задачата.

Според пишувањата на „Рурнахрихтен“, раководството на „милионерите“ испратило ултиматум до Манчестер јунајтед.

„Ѓаволите“ се известени дека мора да платат 120 милиони евра за ангажман на Џејдон Санчо. И не само тоа, Манчестер јунајтед мора одлука да донесе до почетокот на август и покрај тоа што трансфер пазарот ќе биде отворен до октомври.

 

Време е да се фокусираме врз суштинските проблеми. Време е да создадеме вистински ’општествен договор‘ за владеење на правото и на човековите права како главни столбови на европските вредности

повеќе

Стратешко партнерство на македонската влада со Зока енерџи солушнс, компанија регистрирана за обработка и отстранување на опасен отпад, не е правилен начин за решавање на проблемот во мала држава како Македонија.

повеќе

Цивилизацијата би можела да се дефинира како глутница која има рационална потреба да ги легитимира и образложи своите колежи, грабежи и узурпации.

повеќе