Доријан Бабунски даде нов гол за Дебрецин (ВИДЕО)

Во македонското дерби во Унгарија, Доријан и Давид Бабунски беа подобри од Матеј Цветановски, Дебрецин со 3-1 го победи Ѓирмот. 

Од тројцата македонски фудбалери Доријан беше стартер, Давид влезе во 75. минута, а Матеј Цветановски во 60. минута.
 
Доријан Бабунски со погодок во 86. минута ги постави конечните 3-1. Ова за него беше четврти гол за Дебрецин, одигра 11 натпревари.

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе