Дебрецин

Дориан Бабунски потпиша за Дебрецин, првпат ќе игра заедно со својот брат Давид

Дебрецин ги спои Дориан и Давид Бабунски откако денеска објави дека потпиша договор со македонскиот напаѓач. 

По одличните настапи во бугарското првенство, Дориан Бабунски си обезбеди трансфер во Дебрецин.
 
„Клубот потпиша две ипол годишен договор со напаѓачот. Братот на Давид Бабунски, Дориан Бабунски ќе ја продолжи кариерата кај нас“, се вели во соопштението на клубот.
 
Дориан вели дека за него е посебно тоа што за првпат ќе игра заедно со својот брат Давид.
 
„Голема чест ми е што ќе играм за Дебрецин, се чувствувам подготвен да му помогнам на тимот, верувам дека ќе имаме одличен успех заедно. За првпат ќе играм заедно со мојот брат, и тоа исто така ќе биде нешто посебно за мене“, изјави Дориан Бабунски.

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе