Дебрецин

Дориан Бабунски потпиша за Дебрецин, првпат ќе игра заедно со својот брат Давид

Дебрецин ги спои Дориан и Давид Бабунски откако денеска објави дека потпиша договор со македонскиот напаѓач. 

По одличните настапи во бугарското првенство, Дориан Бабунски си обезбеди трансфер во Дебрецин.
 
„Клубот потпиша две ипол годишен договор со напаѓачот. Братот на Давид Бабунски, Дориан Бабунски ќе ја продолжи кариерата кај нас“, се вели во соопштението на клубот.
 
Дориан вели дека за него е посебно тоа што за првпат ќе игра заедно со својот брат Давид.
 
„Голема чест ми е што ќе играм за Дебрецин, се чувствувам подготвен да му помогнам на тимот, верувам дека ќе имаме одличен успех заедно. За првпат ќе играм заедно со мојот брат, и тоа исто така ќе биде нешто посебно за мене“, изјави Дориан Бабунски.

Македонскиот народ мора да ја заштити автокефалноста на својата Македонска православна црква - Охридска архиепископија, како еден од носечките елементи на неговиот идентитет, од сите загрозувања од Фанар, од СПЦ и другите меѓународни црковни и други чинители. Време е за нов Македонски црковно-народен собир, како во 1945 година.

повеќе

Сите политичари и безмалку сите новинари во Македонија, се со став дека нема или поточно не е можен план Б во преговарањето за влез во ЕУ со Бугарија.

повеќе

(Насловот е на турски со причина, во превод, „писмо или револвер“.)

повеќе