НБА

Дончиќ и Јокиќ постигнаа по 38 поени, Далас го победи Денвер (ВИДЕО)

Лука Дончиќ го доби меѓусебниот дуел со Никола Јокиќ во меч со едно продолжение во кој и двајцата кошаркари имаат импресивни изданија, конечниот резултат беше 124-117. 

Далас во меч со едно продолжение славеше гостинска победа кај Денвер, во центарот на вниманието беа Лука Дончиќ и Никола Јокиќ.
 
И двајцата кошаркари имаа по идентични 38 поени, Дончиќ запиша и 13 асистенции и девет скока, Јокиќ имаше 11 скока и четири асистенции.
 
 
 
Резултати:

Бруклин - Филаделфија 122:109
Мемфис - Кливленд 90:94
Денвер - Далас 117:124
ЛА Лејкерс - Сан Антонио 109:118
Портланд - Минесота 135:117

Целиот свет гледа на 2021 година како на година на заздравување на економијата.

повеќе

Не треба толку да се грижиме за тоа дали се искачуваме на табелата, туку повеќе треба да внимаваме на тоа дали навистина се справуваме, истражуваме и ги гониме оние кои се занимаваат со корупција.

повеќе

Потребно е да се провери дали имало наредба за следење врз Камчев.

повеќе