НБА

Дончиќ и Јокиќ постигнаа по 38 поени, Далас го победи Денвер (ВИДЕО)

Лука Дончиќ го доби меѓусебниот дуел со Никола Јокиќ во меч со едно продолжение во кој и двајцата кошаркари имаат импресивни изданија, конечниот резултат беше 124-117. 

Далас во меч со едно продолжение славеше гостинска победа кај Денвер, во центарот на вниманието беа Лука Дончиќ и Никола Јокиќ.
 
И двајцата кошаркари имаа по идентични 38 поени, Дончиќ запиша и 13 асистенции и девет скока, Јокиќ имаше 11 скока и четири асистенции.
 
 
 
Резултати:

Бруклин - Филаделфија 122:109
Мемфис - Кливленд 90:94
Денвер - Далас 117:124
ЛА Лејкерс - Сан Антонио 109:118
Портланд - Минесота 135:117

Јане бил свесен дека деновите му се одброени и отворено говорел за тоа. Знаел дека многумина имаат причина да го ликвидираат, дека им пречи во остварувањето на нивните „повисоки цели“.

повеќе

Во македонскиот интернет простор постојано се појавуваат и гаснат портали, со што засекогаш исчезнуваат и објавените содржини.

повеќе

Пред неколку недели се наврши една година од почетокот на пандемијата. Ковид-19 ги разоткри системските проблеми во здравствениот систем и другите институционални гранки на Косово.

повеќе