Серија А

Донарума одбрани пенал, Пјонтек и Сусо погодија за важна победа на Милан против Фросиноне (ВИДЕО)

Милан се мачеше против отпишаниот Фросиноне но на крајот успеа да стигне до три важни бода, Донарума одбрани пенал а потоа Пјонтек и Сусо донесоа победа од 2-0.

„Росонерите“ во битката за топ четири пласман им треба победа во последните две кола и услуга oд Јувентус на мечот против Аталанта. 

Избраниците на Гатузо завршија дел од работата откако попладнево со 2-0 го совладаа отпишаниот Фросиноне. Но мечот на Сан Сари воопшто не беше лесен. 

На Милан тешко му одеше во првото полувреме резултатот беше 0-0 па играчите добија свирежи од публиката. На стартот од вториот домаќините можеа да бидат шокирани откако Абате со неспретна реакција направи пенал. 

Сепак, Донарума го спаси Милан и ја одбрани најстрогата казна. Ова им даде крилја на „росонерите“ кои преку Пјонтек поведоа во 57. минута а потоа Сусо во 66. минута ги реши сите дилеми.

Сегашниот изборен модел е причината и генераторот  на сите проблеми на општественото и политичпко уредување на Македонија.

повеќе

Кина му дава на регионот нова надеж додека сонот за ЕУ се распаѓа, вели Политико.

повеќе

Северна Македонија стана кандидат 9 години пред Албанија и нема ништо лошо побрзо и да оди напред.

повеќе