Донарума ја доби наградата за најдобар голман

Голманот на ПСЖ и на италијанската репрезентација, Џинлуиџи Донарума ја доби наградата за најдобар голман на свечената церемонија во Париз. 

Донарума кој беше најдобар играч на Европското првенство и беше еден од најзаслужните за континенталната титула на Италија, е прогласен за најдобар голман на сезоната.
 
Тој ја доби наградата „Лав Јашин“ која Франс фудбал ја доделува за најдобар чувар на мрежата.

Овој отпад, освен тоа што ја загадува животната средина, исто така предизвикува дефекти во машините, ги оштетува контејнерите и го спречува транспортот на друг отпад.

повеќе

Нема простор за двоумење и губење време, затоа Македонија и Бугарија треба да соработуваат што е можно поскоро за да најдат јасен јазик за разбирање, во процес кој би бил следен од ЕУ, Вашингтон и ОН.

повеќе

Наместо да ги повлечат тужбите против воените инвалиди и членовите на семејствата на загинатите припадници на безбедносните сили, МВР отиде дотаму што поднесе тужби дури и против членовите на семејствата на загинатите полицајци со законска камата да ја вратат земената оштета.

повеќе