Милан

Донарума и Хауге се негативни на ковид-19, може да играат против Удинезе

Доцна синоќа Милан соопшти дека Џиџо Донарума и Јенс Петер Хауге ја добиле битката со коронавирусот и можат да се вратат на клупските обврски. 

Донарума и Хауге брзо го победија коронавирусот, двајцата добиле негативни тестови и ќе може да играат против Удинезе.
 
„Џанлуиџи Донарума и Јенс Петер Хауге кои беа асимптоматични, се тестирани негативни на коронавирус. Ликалните здравствени авторитети се информирани и двајцата играчи добија дозволи да се вратат на тренинзите“, се вели во соопштението на Милан.

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе

Ако имаме предвид дека секој збор има свое значење, тогаш оваа „железна завеса" кон Бугарија, за која зборува премиерот дека била подигната од Југославија, се доведува во корелација со Берлинскиот ѕид. А, железната завеса помеѓу двете германии доведе до нивно обединување.

повеќе