ТАЛЕНТИРАНИОТ ГОЛМАН САКА ДА ЈА ПРОДОЛЖИ СОРАБОТКАТА

Донарума: Фан сум на Милан, се надевам дека ќе останам на Сан Сиро

Џиџо Донарума изрази надеж дека ќе остане во Милан, вели дека преговорите за новиот договор со Милан се во рацете на неговиот агент Мино Рајола

Големиот талент на „Росонерите“ минатиот месец наполни 18 години и сега може да добие нов побогат договор.

Но преговорите тапкаат во место поради одолговлекувањето на процесот на продажба на клубот на ивеститори од Далечниот Исток.

Агентот на Џиџо Донарума, Мино Рајола во неколку наврати изрази скептицизам за новите газди од Кина и сугерираше дека поради нив може да го однесе голманот во друг клуб.

Во разговор со медиумите од Италија, самиот Џиџо Донарума сега изрази надеж дека ќе остана на Сан Сиро.

„Се надевам дека ќе останам” – вели Донарума. „Фан сум на Милан па сакам да останам”.

„Што се однесува до новиот договор, за тоа се грижи мојот агент”.

Без оглед дали сте поддржувач или противник на претходната власт, не можете да оспорите дека таа постави сосема нови стандарди во поглед на мерките, напорите и вложувањата за да се привлечат странски инвестиции, за наши услови. 

повеќе

Ако лидерите на двете најмоќни земји во светот – САД и Кина имаат суштински разлики во начинот на кој тие гледаат на меѓународните односи, какви се изгледите за глобално зајакнување на соработката?

повеќе

Најновите случувања на релација политичка власт-граѓански сектор, повторно го отвораат прашањето за односите помеѓу овие два сегмента на општествениот живот.

повеќе