Лига Европа

Домашни порази на Манчестер јунајтед и Црвена звезда во Лига Европа (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед со 1-0 загуби од Реал Сосиедад на Олд Трафорд, со истиот резултат Црвена звезда е поразена од Монако во Белград, двата гола беа постигнати од пенал. 

Во составот на Манчестер јунајтед се вратија Кристијано Роналдо и Хари Мегваер, но тимот на Тен Хаг не успеа да даде гол на свој терен.
 
Реал Сосиедад ги однесе трите бода благодарение на гол на Мендез од пенал во 59. минута. Најстрогата казна беше досудена поради игра со рака на Мартинез.
 
Судбината на Манчестер јунајтед ја доживеа и Црвена звезда, и тие загубија на домашен терен со гол од пенал.
 
Погодокот за Монако го реализираше Емболо на 15 минути до крајот на мечот.
 
 
Барди и Трабзонспор загубија на гостувањето кај Ференцварош со 3-2, македонскиот репрезентативец го одигра само првото полувреме.
 
Ефикасно беше во Рим каде Лацио со 4-2 го победи Феенорд. Два гола за лацијалите даде Весино, по еднаш погодија Луис Алберто и Фелипе Андерсон.

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

повеќе