Рајо добил конкретен предлог

Додека Барса калкулира, клуб од Саудиска Арабија доставил понуда за Столе Димитриевски

Новинарот Фабрицио Романо открива дека Ал Наср доставил понуда за услугите на Столе Димитриевски вредна 3,5 милиони евра, Рајо се надева дека ќе успее да го задржи Македонецот.

Столе Димитриевски изминатиов период е дел од трансфер шпекулациите, се говори дека голманот е на радот на Барселона, но „каталонците“ за да повлечат потег, треба да се ослободат од Нето.

И додека клубот од Камп Ноу калкулира, клуб од Саудиска Арабија доставил конкретен предлог.

Како што пренесува Фабрицио Романо, Ал Наср понудил 3,5 милиони евра за услугите на Македонецот. Во моментов нема договор помеѓу двата клуба, Рајо се надева дека ќе успее да го задржи Столе Димитриевски.

Добро упатениот новинар исто така додава дека во моментов нема преговори помеѓу Рајо и Барселона.

Колку и да сакаме Украинците да добијат целосна правда, на ерата на славни војни, несомнени победи и чисти порази ѝ дојде крајот. 

повеќе

Македонскиот народ мора да ја заштити автокефалноста на својата Македонска православна црква - Охридска архиепископија, како еден од носечките елементи на неговиот идентитет, од сите загрозувања од Фанар, од СПЦ и другите меѓународни црковни и други чинители. Време е за нов Македонски црковно-народен собир, како во 1945 година.

повеќе

Сите политичари и безмалку сите новинари во Македонија, се со став дека нема или поточно не е можен план Б во преговарањето за влез во ЕУ со Бугарија.

повеќе