Не му прогледаа низ прсти

Дисциплинската комисија пресече: Меси мора да плати поради емотивната посвета за Марадона

Дисциплинската комисија го потврди жолтиот картон на Лео Меси од дуелот со Осасуна, фудбалерот на Барселона исто така ќе треба да плати парична глоба од 600 евра за тоа што покажа дрес од Диего Марадона.

Лео Меси против Осасуна имаше емотивна посвета за Диего Марадона, кога постигна гол за 4-0, напаѓачот го соблече дресот на Барселона и под него беше „десетката“ на трагично починатата легенда на Аргентина од времето кога беше дел од Њуелс Олд Бојс.

Судијата доследно ги примени правилата и му покажа жолт картон на Лео Меси.

Дисциплинската комисија исто така реши да не му прогледа низ присти, па го потврди жолтиот картон.

На Лео Меси му е изречена и парична глоба од 600 евра, минималната сума предвидена за ваков прекршок (највисоката е 3.000 евра).

Парична глоба доби и Барселона, „каталонците“ ќе треба да платат 350 евра.

И сега вие замислете, на едно детенце од 6 години да му кажувате со авторитет на наставник дека не треба да се дефинира како машко или женско.

повеќе

Засега СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и нивните заеднички алтер-фабрикати не даваат впечаток дека го разбираат новосоздадениот замаец.

повеќе

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе