Лига Европа

Динамо Загреб загуби во Виена, Црвена звезда со бод се враќа од Данска

Динамо Загреб и Стефан Ристовски загубија со 2-1 на гостувањето кај Рапид Виена, Црвена звезда одигра 1-1 кај Митјиланд. 

Во третото коло од Лига Европа, Динамо Загреб го доживеа вториот пораз откако денеска загугби кај Рапид Виена.
 
Домаќините поведоа со гол на Грул во 9. минута, Оршиќ изедначи во 24. минута, но десет минути подоцна Хофман донесе триумф за Рапид. 
 
Стефан Ристовки беше стартер на мечот и настапи до 78. минута кога беше изваден од игра.
 
Црвена звезда по двете победи во првите две кола, одигра нерешено на гостувањето кај Митјиланд, 1-1.
 
Иваниќ во 58. минута донесе водство за Црвена звезда, изедначи Дир во 78. минута.

Го потсетувам претседателот на државата дека уставниот рок за создавање на парламентарно мнозинство е 20 дена, а веќе 30 дена Владата нема парламентарно мнозинство.

повеќе

Неразрешеноста на случајот („Јавна соба“) дури после речиси две години од неговото откривање ја активира јавноста бидејќи се руши илузијата дека надлежните работат на случајот.

повеќе

На националистичките агенди во регионот им треба релативно мала искра за да се направи многу поголем пламен.

повеќе