Признание за македонскиот голман

Димитриевски се најде во тимот на колото на најдобрите пет лиги (ФОТО)

Македонскиот репрезентативец, Столе Димитриевски не прими гол од Барселона на Камп Ноу, имаше одлична партија која го смести во тимот на колото на најдобрите пет лиги. 

Трет натпревар по ред, Барселона не може да му даде гол на Столе Димитриевски, македонскиот голман имаше уште една партија.
 
По неговиот одличен натпревари стигна и признание од „365scores“, го сместија во најдобриот тим на колото на топ 5. лиги во Европа.
 
Убаво друштво за Македонецот.
 

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе