Примера

Димитриевски само еднаш ја вадеше топката од мрежата на Бернабеу, тешка победа на Реал Мадрид (ВИДЕО)

Реал Мадрид славеше тешка победа против Рајо Ваљекано со 1-0, Столе Димитриевски бранеше на Сантијаго Бернабеу и се покажа во одлично издание. 

Столе Димитриевски за прв пат бранеше на Сантијаго Бернабеу и имаше одличен натпревар против Реал Мадрид. Македонскиот голман прими само еден гол, и одбрани неколку шанси на кралскиот клуб.
 
Клучниот момент се случи во 13. минута кога по една одлична акција, Бензема се најде пред Димитриевски и од непосредна близина го матираше нашиот голман за водство на Реал Мадрид кое значеше и победа.
 
Во 19. минута Асенсио излезе само пред Димитриевски, но Македонецот одлично со нога му го одбрани ударот, подоцна Тони Крос ја погоди стативата.
 
Во судиското продолжение лесно можеше да се случи Рајо да го изедначи резултатот и да дојде до бод, но Куртоа одлично во два наврати одбрани, а спаси и Карвахал од гол линијата.

За жал многумина, а особено оние што треба, не може да ја видат историската димензија на оваа посета на еден папа на нашата земја.

повеќе

Кога знаеме како функционира кризата на претставеност, можеме да спречиме повторување на историјата, кое можеби овој пат би имало и многу полоши последици по демократското општество.

повеќе

Деновиве Владата донесе одлука за формирање на ново министерство. А и така, по глава на жител, верувам, рекордери сме по министерства и министри. Оттука, размислував зошто да не предложам да се формира уште едно – за „спречување автоголови".

повеќе