По седумте последователни порази

Димитриевски ќе добие нов тренер, Рајо Ваљекано го отпушти Мичел

Рајо Ваљекано се збогува со тренерот Мичел откако тимот забележа седум порази по ред, последниот беше од Виљареал.

Рајо Ваљекано преку соопштение потврди дека се разделува со тренерот Мичел. Поразот од Виљареал ја прели чашата па раководството ќе се обиде со друг тренер да ја фати последната сламка на спасот.
 
Македонскиот голман, Столе Димитриевски кога ќе се врати во Шпанија по репрезентативната должност ќе ја почне работата со новиот тренер на Рајо кој треба да биде назначен во наредните денови.
 
На десет кола до крајот на сезоната Рајо Ваљекано е на претпоследното место со шест бодови зад Виљареал кој првиот тим над зоната за испаѓање. 

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе