Примера

Димитриевски и Рајо Ваљекано редат победи (ВИДЕО)

Рајо Ваљекано се препороди откако Столе Димитриевски застана на голот на тимот, вечерва славеше против Селта со 4-2 и ја забележа третата победа во серија.

Рајо Ваљекано се враќа од мртвите, тимот кој беше закован на дното во Примера сега реди победи. Денеска триумфираше над Селта.
 
Де Томас постигна хет-трик, еден гол беше дело на Бебе. Погодоците за Селта ги постигнаа Араухо и Гомез од пенал. Малку фалеше Димитриевски да го одбрани и овој шут од белата точка.
 
Столе Димитриевски бранеше на последните осум меча во Примера за Рајо, во тие неговиот тим освои 13 бодови. Претходно во единаесет меча само шест.

Деновиве Владата донесе одлука за формирање на ново министерство. А и така, по глава на жител, верувам, рекордери сме по министерства и министри. Оттука, размислував зошто да не предложам да се формира уште едно – за „спречување автоголови".

повеќе

Денес, кандидати за политички функции се луѓето. Утре, тоа ќе го прават интелигентни машини. И, тие може и ќе победуваат, како што расте незадоволството на граѓаните од човечките политичари.

повеќе

Еден од начините на промовирање подобри меѓуетнички односи помеѓу децата е овозможување подолготраен контакт помеѓу нив што ќе овозможи создавање значајни индивидуални врски помеѓу децата.

повеќе