Бараж за пласман на СП

Димитриевски и Муслиу се во тимот на колото (ФОТО)

Најголемиот детален портал за статистика „WhoScored“ ги стави Столе Димитриевски и Висар Муслиу во најдобриот тим составен од играчи кои настапија во првите бараж дуели. 

Двајца македонски репрезентативци се најдоа во тимот на колото, Столе Димитриевски и Висар Муслиу.
 
Покрај Муслиу во одбраната се уште и Родон и Вилијамс од Велс, како Даниелсон од Шведска. Во средниот ред се Соучек од Чешка, Верати од Италија и Отавио од Португалија. Во нападот се Бејл од Велс и Исак од Шведска, а зад нив е Сабитцер од Австрија.

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе

Самостојните уметници не се доволно мотивирани да создаваат. 

повеќе