Лош ден за македонскиот голман

Димитриевски доби бизерен црвен картон, на негово место влезе синот на Зидан (ВИДЕО)

Рајо Ваљекано со 1-0 загуби на гостувањето кај Леганес, а нашиот голман Столе Димитриевски заработи црвен картон по што му го отстапи местото на Лука Зидан. 

Леганес од четвртата минута водеше со 1-0, а во 63. минута, Столе Димитриевски доби бизарен црвен картон. Најпрво судијата му покажа жолт, а веднаш потоа и директен црвен поради некој дополнителен збор кој голманот не требаше да го каже.
 
На местото од Димитриевски во игра влезе синот на Зинедин Зидан, Лука Зидан.

И сега вие замислете, на едно детенце од 6 години да му кажувате со авторитет на наставник дека не треба да се дефинира како машко или женско.

повеќе

Засега СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и нивните заеднички алтер-фабрикати не даваат впечаток дека го разбираат новосоздадениот замаец.

повеќе

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе