На потег се „росонерите“

Дибала преферира трансфер во Милан наместо во Интер, но...

Како што пренесуваат медиумите од Италија, Пауло Дибала преферира трансфер во Милан наместо во Интер, но проблем може да биде високата плата на Аргентинецот.

Пауло Дибала нема да го продолжи договорот со Јувентус и треба да си најде нов клуб. Интересот за неговите услуги е голем, а според пишувањата на Кориере дело Спорт, доколку напаѓачот реши да остане во Серија А, прферира трансфер во Милан наместо во Интер, каде ќе се сретне со Бепе Марота.

Проблем е неговата плата, Паоло Малдини има поставено лимит од 4,5 милиони евра. Може да се направи исклучок во одредени случаи, но тоа може да го наруши балансот во соблекувалната.

Пауло Дибала преку своите агенти дал сигнали дека сака да преговара и според КДС, топката сега е во рацете на Малдини, Масара, Газидис и фондот Елиот, кој ќе го има последниот збор.

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе

Деновиве во Комората пристигна нацрт-концептот за даночни реформи, кој треба да претставува основа за јавна расправа во наредниот период.

повеќе

Концептот е насочен кон креирање на оптимален даночен систем, кој ќе го поддржи економскиот раст, а со тоа и животниот стандард на нашите граѓани.

 

повеќе