Серија А

Дибала погоди но не се радуваше, Јувентус го совлада Удинезе (ВИДЕО)

Јувентус со 2-0 го совлада Удинезе и стигна до нови три бода во Серија А, Пауло Дибала погоди но реши да не го прослави голот.

„Старата дама“ го заборави болниот пораз од Интер во Суперкупот на Италија со победа над Удинезе во Серија А.

Избраниците на Макс Алегри вечерва рутински стигнаа до трите бода и триумфираа со 2-0.

Резултатот го отвори Пауло Дибала во 19. минута. Аргентинецот доби убвава топка од Кин и биеше неодбранливо за 1-0. Тој потоа реши да не се радува на голот, потег кој сигурно ќе биде коментиран во следните денови.

Мечот беше решен во 79. минута, Мекини скокна највиско по една нафрлена топка од Де Шиљо и со глава ја затресе мрежата на Удинезе за 2-0.

(Насловот е на турски со причина, во превод, „писмо или револвер“.)

повеќе

Со фактот што Европа продолжува да плаќа милијарди долари за рускиот гас секој месец, таа и понатаму игра онака како што свири Кремљ, покажувајќи на тој начин дека е заробеник на сопственото задоволство.

повеќе

Грејната сезона заврши во месец април како и секоја година, но последнава беше со многу проблеми кои произлегоа од енергетската криза, од војната во Украина и генерално од светската економска криза.

повеќе