Јувентус

Дибала му покажа на Јуве зошто треба да остане, прекрасен гол (ВИДЕО)

Пауло Дибала синоќа покажа колку може да биде добар, го постигна единствениот гол против Триестина, спектакуларен погодок.

Јувентус со 1-0 ја победи Триестина, а Дибала го постигна веројатно својот најубав гол во кариерата. Направи мастрален дриблинг, а потоа со лоб ја затресе противничката мрежа.
Наместо неговата традиционална прослава, Дибала овој пат се израдува на друг начин за да испрати порака дека заслужува да остане во Јувентус.

За преродба требаат само три чекора: промена на изборниот модел, укинување на мега и квази државниот апарат заедно со сите паразити во него и економски план за ревитализација на земјата.

повеќе

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе