Серија А

Дибала му донесе победа на Јувентус во големото дерби со Милан (ВИДЕО)

Благодарение на гол на Паоло Дибала, Јувентус со минимални 1-0 го победи Милан и се врати на врвот во Серија А. 

Поради актуелната форма на двете екипи Јувентус влезе како сериозен фаворит во дуелот со Милан и ја оствари целта, дојде до трите бода.
 
Но Јувентус не одигра на нивото кое се очекуваше, впечаток е дека Милан не заслужи да го загуби ова дерби.
 
Натпреварот не изобилуваше со шанси, но борбеноста не изостана. И двете екипи имаа свои можности за погодок, а натпреварот беше решен во финишот.
 
Во 55. минута Дибала влезе во игра на местото од Кристијано Роналдо и тој беше клучен за победата.
 
Единствениот гол падна во 77. минута кога по додавање од Игуаин, Дибала мајсторски ги помина дефанзивците на Милан и ја затресе мрежата на Донарума за голема победа.
 
По овој триумф Јувентус се врати на првото место на табелата каде има бод повеќе од Интер.

Секој може да биде менаџер во „добри денови", но најчесто менаџерската работа не е за „добрите денови" туку постојан баланс помеѓу проблемите и можностите за оптимизирано управување на компанијата.

повеќе

Нека се соберат во Дојран, нека се договорат и нека нѐ известат. Сите други пак нека се спремаат за вистински избори во постпандемискиот период.

повеќе

Дали е аксиом дека со членството во НАТО е гарантирана безбедноста на Македонија? Дали почеток на преговори значи и отворен пат за членство во ЕУ?

повеќе