Аргентинецот упати лут поглед кон трибините

Дибала го објасни својот потег, но дали некој ќе му поверува? (ВИДЕО)

Пауло Дибала реши да не го прослави голот против Удинезе и да упати лут поглед кон трибините, напаѓачот го објасни својот потег но тешко дека некој ќе му поверува.

Пауло Дибала го навлече вниманието откако наместо да го прослави голот против Удинезе, реши да испрати лут поглед кон трибините.

Многумина веруваат дека ова е порака до директорите на Јувентус, по најавите дека „старата дама“ сака да ги промени условите за новата соработка и големиот број на гласини за неговата иднина.

По крајот на мечот, новинарот го праша Пауло Дибала што сакал да порача, а фудбалерот одговори: „Поканив пријател на натпреварот и не можев да го видам. Имаше многу навивачи на трибините, и не можев да го најдам“.

Поради новите протоколи и пандемијата на ковид-19, вечерва на трибините имаше само 5.000 навивачи.

Запрашан дали трбеа да му веруваме, тој додаде: „Не знам, зависи од вас“.

За новиот договор, тој рече: „Кружат многу гласини, многу работи се случија, јас преферирам да не ги коментирам“.

Постоењето на еден отпорен, одржлив и правичен систем на храна е нешто што мора да биде столб на секоја агенда која има за цел за климатско ублажување или адаптација.

повеќе

Економската криза е лоша во сите сфери на живеењето, но од неа можеме и да научиме по нешто.

повеќе

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе