Аргентинецот го одбра новиот клуб

Дибала е нов фудбалер на Рома

Веќе нема дилеми, Пауло Дибала ќе биде нов играч на Рома, зделката би требало да биде комплетирана во текот на денешниот ден.

Џанлука Ди Марцио е еден од најголемите италијански новинари и кога тој ќе објави нешто, може да се смета за официјално.

Тој твитна дека Пауло Дибала е нов фудбалер на Рома, што значи дека само прашање на време е кога ќе стигне потврда и од римскиот клуб.

Дибала ќе добие тригодишен договор со плата од 4,5 милиони евра која со бонуси може да стигне до 6 милиони евра.

Тоти веројатно ќе му ја даде десетката на Дибала која беше пензионирана.

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

повеќе

Ех какво време дојде, да се стремиме кон нула. Уште повеќе, да постигнеме нула.

повеќе