Јувентус

Дибала беше лут, Пирло му објасни зошто не игра

Пауло Дибала остана на клупата за резервни играчи на мечот против Кротоне каде Јувентус одигра само 1-1, по мечот беше нервозен дека не влезе во игра, па Пирло објасни зошто немаше минути за Аргентинецот. 

Дибала се загреваше крај аут линијата, но не влезе во игра. По последниот свиреж на судијата, нервозниот Аргентинец влезе во дуел со директорот Дабио Паратичи и гласно го праша зошто не игра.
 
На прес конференцијата по мечот Пирло му одговори зошто не влезе во игра.
 
„Пирло треба да се смири и да чека, што е негово ќе си дојде. Во петокот тренираше само десет минути, бидејќи со здравствени проблеми се врати од репрезентативниот собир. Плус останавме со играч помалку и не ни беше потребен таков играч“, објасни Пирло.

И Софија ќе треба да не го запре македонското евро-интегрирање на самиот почеток – и Скопје ќе треба да ја декомунистицира и дејугословенизира својата елита, економија, политика, наратива и медиуми.

повеќе

На светов има доволно место и за доктори и за антиваксери, и за научници и инженери, како и за рамноземјани и антимаскери, за уметници и фантазери.

повеќе

Во Законот кој е предложен воопшто не се цели на попишување на реалната состојба на терен, туку се цели на попишување на сите возможни граѓани заради задоволување на политички цели.

повеќе