Квалификации за СП 2022

Ди Марија со мајсторски гол донесе победа за Аргентина, Меси одигра 15 минути (ВИДЕО)

Аргентина со 1-0 победи на гостувањето кај Уругвај благодарение на убав гол на Анхел Ди Марија, Лео Меси се врати од повредата. 

Единствениот гол на натпреварот се случи во седмата минута кога Ди Марија мајсторски пласираше една топка во мрежата на Уругвај, гол доволен за победа на Аргентина.
 
Меси кој поради повреда ги пропушти последните натпревари на ПСЖ, настапи на овој меч. Во игра влезе во 76. минута од натпреварот.
 
Следниот меч на Аргентина е големото дерби против Бразил на кое се очекува Меси да почне од самиот старт.

Постоењето на еден отпорен, одржлив и правичен систем на храна е нешто што мора да биде столб на секоја агенда која има за цел за климатско ублажување или адаптација.

повеќе

Економската криза е лоша во сите сфери на живеењето, но од неа можеме и да научиме по нешто.

повеќе

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе